خريد بک لينک ارزان
سایت کوتاه کننده لینک
آموزشگاه آشپزی
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه کافی شاپ
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید پیپ اصل
خنك نكردن كولر گازي اعتماد با خودت داشته باش
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :اخباري
تاريخ: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۰۵:۴۷

دلايل گرم شدن باد كولر گازي

هواي گرم تابستان، اولين چيزي‌ست كه با تقريبا  شدن به اين فصل، آزاردهنده به نظر مي‌رسد و بايد سريعا فكري به حال آن كرد. كولرهاي گازي بهترين گزينه‌ها براي رفع هواي گرم و خنك سازي محيط‌هاي داخلي هستند البته نكته پررنگ اينجاست كه هيچ آدم اخ ندارد حين به كارگيري گونه ها كولرهاي آبي يا گازي، در جريان همان هواي گرم مشابه، پيمان گيرد. به كارگيري كولر گازي در اين روزها به اوج اهميت خود مي‌رسد و كاركرد صحيح كولرها نيز به موازات آن جايگاه خويش را دارد.

 بسته بودن دريچه هاي سيستم تهويه

اگر كولر گازي را صريح مي‌كنيد اما هيچ باد خنكي متعلق به خارج نمي‌آيد، بهتر است در وهله اول نگاهي به دريچه‌هاي اين سيستم تهويه بيندازيد. آيا تمامي دريچه‌ها باز هستند؟ توجه داشته باشيد كه حتي بسته ماندن يگانه از اين دريچه‌ها از خنك شدن منزل و فضا بازداري مي‌كند.

تنظيم نبودن ترموستات

آّيا ترموستات به حقيقت تنظيم شده است؟ تنظيم ترموستات كولر گازي نيز علت ديگري‌ست كه مي‌تواند روي عملكرد درست آن، تاثير بگذارد. ترموستات وظيفه اندازه گيري ميزان درجه هوا را بر عهده دارد تا نسبت به دگرگوني ها دماي محيط، هوايي متناسب را از كولرگازي متساعد نمايد. تنظيم نبودن ترموستات كولر گازي بدان معنيست كه درجه هوا به نكويي اندازه گيري نمي‌شود و در نهايت كولر گازي پيام درستي را به منظور خنك سازي مطلوب محيط اخذ نمي‌كند.

كثيف بودن فيلتر هواي كولر گازي

اگر دشوار از اين موارد نيست، نوبت به رسيدگي پالايه هوا مي‌رسد. برخي مواقع كولر گازي از خاك پر مي‌شود و برآيند اينكه اجازه خروج هواي سرد به آن ديتا نمي‌شود؛ همين مي تواند از انگيزه ها خنك نكردن كولر گازي باشد كه اتفاقا به راحتي مرتفع مي‌شود. با گذشت زمان، فيلترها با گرد و غبار و گاز مسدود مي‌شوند و جريان هوا را به سيستم HVAC محدود مي‌كنند.

 اشكال در فن يا موتور فن

علاوه بر موارد فوق، ممكن است اشكال از فن و يا موتور فن باشد. اگر فن به راحتي چرخانده شود، شدني است مشكلي در اخذ برق در موتور يا نشت در خط مبرد هستي داشته باشد. در اين موارد، شما احتمالا احتياج به يك تكنسين HVAC واجد شرايط داريد كه يكتا را رسيدگي نمايد.


مشكل در گاز مبرد

يكي از مهم‌ترين علت خنك نكردن كولر گازي، هستي نشتي در گاز مبرد است. گاز مبرد يگانه از اصلي‌ترين وظايف خنك سازي هوا را در كولر گازي بر دوش دارد. شارژ نكردن گاز مبرد، نشت گاز و وجود دشوار در خط گاز مبرد؛ مي‌توانند از انگيزه خنك نكردن كولر گازي باشد.

 عيب در باتري ترموستات كولر گازي

گاهي اوقات، هيچ مشكلي در سيستم تهويه دلنشين-دلپذير شما هستي ندارد. ترموستات كولر گازي هم هيچ چيزي را نشانه نمي‌دهد و انگيزه آن اين است كه باتري‌هاي آن تمام شده‌اند. راه حل دشوار اين است: آن‌ها را جايگزيني نماييد! جايگزيني باتري‌هاي ترموستات اولين خط دفاعي شما محسوب مي‌شود.

ثيف بودن كويل هاي دروني و خارجي

گاهي اوقات، ترموستات هوا را به خوبي خنك مي‌كند، اما از دريچه خروجي شما هواي خنكي خارج نمي‌شود. گاهي كويل‌هاي ناپاك و آلوده، مي‌توانند به علت خنك نكردن كولر گازي تبديل شود. درواقع در كولر گازي دو كويل وجود دارد؛ يك يكتا داخلي و يك يكتا خارجي. اگر سيستم HVAC خود را به طور منظم سرويس نكنيد، كويل‌ها به راحتي مي‌توانند كثيف و آلوده شوند.


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]